Джоел Скот отбеляза 23, когато Колорадо Стейт победи Вирджиния с 67-42, за да спечели Ден 1 на March Madness
AP News | 2024-03-20 | 05:48:18

ДЕЙТЪН, Охайо (AP) — Джоел Скот имаше 23 точки и 11 борби, когато Колорадо Стейт спечели мач от турнира на NCAA за за първи път от 11 години, надминавайки Вирджиния с 67-42 в Първата четворка във вторник вечер.

Ник Клифърд вкара 17 точки и взе 10 борби за Рамс (25-10), които напредват като номер , 10 поставен да играе срещу седмия поставен Тексас в Шарлът, Северна Каролина, в четвъртък.

Рийс Бийкман имаше 15 точки при стрелба 4 от 16 за Вирджиния, която не е печелила мач от турнира на NCAA оттогава той спечели националната титла през 2019 г. Този участък включва две загуби в първия кръг като номер 4 в схемата.

Грозното представяне на Кавалиърс разпали повече дебат дали е трябвало да участват в турнира. Въпреки че Вирджиния завърши на трето място в Конференцията на Атлантическото крайбрежие, имаше само две победи в Quad 1 и се бореше в нападение през целия сезон.

Колорадо Стейт доминираше на дъските и Кавалиърс не можаха да се задържат, стреляйки 25% за мача . Овните стреляха 55%, изпревариха Кавалиърс с 43-24 и вкараха 36 точки в боя.

Вирджиния завърши с втория най-малко точки от отбор на ACC в турнира на NCAA, като изостава само от отбора на Кавалиърс за 2017 г. на треньора Тони Бенет, който загуби с 65-39 от Флорида във втория кръг.

Вирджиния стреля ужасно от началото, като Колорадо Стейт натрупа преднина от 27-14 на почивката.

Кавалиърс отбелязаха 5 от 29 удара — 17% — през първото полувреме, като не успяха да постигнат гол кош в последните 9:20. Бийкман беше 1 от 9, докато Скот имаше 10 точки за Рамс на почивката.

Рамс вкараха първите осем точки от второто полувреме, преди Вирджиния да получи още един кош.